ALEX rozszerza listę silników z wtryskiem bezpośrednim do systemu IDEA

Firma przedstawia nowe konfiguracje silników z bezpośrednim wtryskiem, gotowe do przekonwertowania na zasilania LPG, przy wykorzystaniu dedykowanych instalacji ALEX IDEA.

Do listy kodów silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, możliwych do obsługi przez system IDEA, dołączyło prawie 100 pozycji. Gotowe algorytmy opracowano do samochodów marek: Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Ford (szczególnie wersje amerykańskie), Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Porsche, SEAT, Skoda oraz Volkswagen.

Zaktualizowana LISTA 322 kodów silników z algorytmami zoptymalizowanego spalania systemu ALEX IDEA. Nowo dodane pozycje oznaczono pogrubioną czcionką. Sprawdź też pozostałe instrukcje i schematy.


ALEX IDEA to sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Wyróżnia się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa używanego do chłodzenia i smarowania wtryskiwaczy benzynowych. Specjalnie opracowany algorytm sterujący IDEA zużywa tylko około 5-10% benzyny, podczas gdy inne instalacje tego typu dostępne na rynku wymagają dotrysku blisko 20-30% paliwa. Ponadto system jest w stanie obliczyć dokładne zużycie benzyny w każdym zakresie pracy silnika, co pozwala na zoptymalizowanie dotrysku benzyny pod kątem indywidualnego sposobu jazdy kierowcy.