O firmie

Kim jesteśmy?

ALEX Sp. z o.o. to firma produkcyjno-handlowa z ponad 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów. Naszą wielka przygodę z rynkiem autogazu rozpoczęliśmy w 1999 roku, jako warsztat montujący systemy zasilania LPG i importer włoskich instalacji.

Dziś jesteśmy jednym z największych producentów systemów autogazu w Polsce. Nasze produkty eksportujemy do 43 krajów na świecie. Swoją działalność koncentrujemy na produkcji doskonałych samochodowych instalacji gazowych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy oraz ponad 160-osobową wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Działalność prowadzimy w dwóch lokalizacjach – w głównej siedzibie w Kleosinie oraz zakładzie produkcyjnym w Białymstoku. Produkcja realizowana jest zgodnie z przyjętą polityką jakości oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii opartych o normę ISO 9001:2015-10.

Nasza oferta to przede wszystkim własna produkcja: sterowniki ALEX OPTIMA, ALEX IDEA, reduktory SHARK i TURBOT, wtryskiwacze Barracuda, FLIPPER i RAIL-001, filtry Ultra360°, zawory gazowe, przewody termoplastyczne oraz kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod marką ALEX OPTIMA i ALEX IDEA Obok produkcji własnej, oferujemy również doskonale znaną i docenianą na całym świecie elektronikę A.E.B., dostrojoną do produkowanych przez nas elementów mechaniki autogazu, oferowaną jako gotowe zestawy montażowe pod marką ALEX by AEB. W naszej ofercie posiadamy również szeroką gamę systemów innych uznanych producentów: zawory i wielozawory firm Tomasetto, OMB i Valtek oraz zbiorniki Bormech.

Co nas wyróżnia?

Nasze produkty to innowacyjne i niezawodne rozwiązania w zakresie mechanicznych elementów instalacji LPG/CNG. Projekty realizujemy od A do Z – począwszy od laboratoriów Centrum Badawczo-Rozwojowego ALEX wraz z Izbą Pomiarową, działu konstrukcyjno-technologicznego, poprzez działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, skończywszy na profesjonalnych liniach montażowych. Wyróżnia nas elastyczność i dynamika pracy, dzięki czemu szybko reagujemy na potrzeby rynku i oczekiwania naszych klientów.

Jako producent instalacji LPG dostarczamy klientom najnowocześniejsze rozwiązania, które gwarantują bezpieczną i stabilną jazdę. Za naszymi produktami przemawia doświadczenie i jakość.


ponad

180

ponad

450 000

Rekomendowanych warsztatów ALEX
w całej Polsce
Zamontowanych instalacji ALEX
w 43 krajach
na całym świecie

Co nas napędza?

Przede wszystkim – autogaz. Drugim nieocenionym źródłem energii oraz ciągłej motywacji jest uznanie i docenienie naszych produktów i nas – pracowników firmy ALEX. Na naszym koncie są już m.in.: nagroda INPRO 2012 dla wtryskiwacza Barracuda, podwójne INPRO 2013 dla wtryskiwacza Napoleon i sterownika OPTIMA PRO-TEC, INPRO 2014 za filtr Ultra360° oraz INPRO 2015 za reduktor CNG MORAY. Zostaliśmy nagrodzeni Brylantem Polskiej Gospodarki 2018 i 2019 oraz otrzymaliśmy Orły WPROST 2019. Nasze produkty zostały wyróżnione na Międzynarodowych Targach Gas Show 2017 w kategorii samochodowe instalacje LPG/CNG za instalacje OPTIMA oraz w konkursie Produkt Roku 2018 miesięcznika AutoEXPERT dla systemu ALEX IDEA.

Znaleźliśmy się także na listach prestiżowych rankingów, takich jak: Diamenty Forbesa 2013, 2015, 2016, 2017 i 2018, Gepardy Biznesu 2014, 2016, 2017 i 2018, Gazele Biznesu 2013, 2016 i 2017 oraz Liderzy innowacji i rozwoju 2012. Pełny wykaz nagród znajduje się w zakładce: Nagrody i wyróżnienia.

 

 

Plany na przyszłość

Strategia firmy obejmuje dalszy dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa oraz wprowadzanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Naszymi celami są zwiększenie rozpoznawalności marki ALEX, rozszerzenie oferty produktowej, ekspansja terytorialna oraz umocnienie pozycji na już obsługiwanych rynkach.

Dążymy do doskonałości – opracowujemy i wdrażamy rozwiązania, produkty oraz systemy, które zapewnią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę zasilania najnowocześniejszych silników spalinowych. Ponadto prowadzimy projekty badawcze dotyczące różnych wariantów instalacji autogazu do silników z wtryskiem bezpośrednim.

 

Wierzymy w to co robimy, a zadowolenie naszych Klientów daje nam energię do działania.